fotograf starogard gdanski sesje zdjeciowe

Podstawowy podział sesji zdjęciowych

Człowiek jest jednym z głównych tematów zdjęć od początku fotografii. Z czasem rodzaje zdjęć oraz plany zdjęciowe ewoluowały. Poniżej przedstawię Tobie podstawowy podział, jeżeli chodzi o miejsce wykonania sesji oraz rodzaju sesji. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale chcę pokazać zarys najczęściej wybieranych.

Zdjęcia w plenerze.

Najczęściej wybierane. Jak sama nazwa wskazuje, zdjęcia mogą odbyć się na “łonie natury”. Miejsca, które są najczęściej wybierane to plaża, park, las, łąka, a także centra miast.


Zdjęcia studyjne

Sesje wykonywane w studiu fotograficznym, czasami u klienta w domu lub wynajętym apartamencie. Do wykonania sesji używa się różnego rodzaju teł fotograficznych, od jednolitych kolorów po różne wzory lub grafiki oraz zestawów oświetlenia studyjnego.


Fotografia ludzi

Tu podział jest spory. Do tej kategorii można zaliczyć m.inn.:

  • sesje narzeczeńskie
  • sesje rodzinne oraz dziecięce
  • sesje wizerunkowe
  • Portret
Głównym tematem jest człowiek, bardzo często są to ciasne kadry, ukazujące uczucia i emocje.

Fashion

Fotografia mody. Główny temat to strój modelki i dodatki. Modelka stanowi drugi plan.

Beauty

Zdjęcia ukierunkowane na pokazanie kobiecej urody, makijażu, fryzury. Często wykorzystywany w reklamach kosmetyków, biżuterii.

Akt

To rodzaj fotografii artystycznej. Ma ona ukazać kobiece lub męskie ciało w niekonwencjonalny sposób, duże znaczenia ma tutaj gra światła i cienia.

Sensual/buduar

Zmysłowa sesja kobieca, podkreślająca jej piękno, kształt i delikatność. Ten typ sesji ma przedstawić kobietę seksowanie. Idealny prezent dla Ciebie i Twojego partnera.