Studio fotograficzne kontra sesja w plenerze.

Jaka forma zdjęć trafia do Waszych serc? Fotografia to moja pasja. Pragnę, żeby każde zdjęcie miało swoją tajemniczą duszę. Skutkuje to otrzymaniem efektu zachwycającego, a jednocześnie wzruszającego. Pamiętaj, to pamiątka na całe życie!

Studio to klasyka

Niezależnie od pory roku sesje możesz wykonać w studio fotograficznym. Tam również można stworzyć idealne zdjęcia. Sesje zdjęciowe w studiu wykonywane są nie tylko dla modelek. Z opcji tej mogą skorzystać wszystkie osoby, niezależnie od wieku. Począwszy od sesji portretowych dzieci lub dorosłych, poprzez zdjęcia  fashion, sesje ciążowe aż do produktowych lub packshot-ów. Sesja w studiu fotograficznym daje większą kontrolę nad oświetleniem oraz pozwala na intymność i zachowanie prywatności podczas sesji zdjęciowej.

Studio daje możliwość dopasowania  się do każdego pomysłu osoby zlecającej. Zarówno jeżeli chodzi o zdjęcie portretowe czy rodzinne, dziecka bądź z ulubionym zwierzakiem. Ty decydujesz, a ja doradzam. Możesz być zwyczajnym człowiekiem, a ja postaram się wychwycić piękno każdego klienta.

Pomimo zimna i pluchy na dworze w studiu możemy również stworzyć ciepły i dogodny dla każdego klimat: plaża i morze, widok z palmami czy też las. Uzyskamy efekt pięknych i ciepłych klimatów. Pomaga w tym bogata ilość ogólnie dostępnych rekwizytów do sesji, scenografii. Podstawa to pomysł – reszta to realizacja.

Sesja studyjna wcale nie oznacza, że musi się odbyć w studiu fotograficznym. Na rynku jest bardzo dużo sprzętu oraz akcesoriów fotograficznych, które pozwalają na stworzenie mobilnego studia fotograficznego, który łatwo zapakować do samochodu i pojawić się z tym zestawem w dowolnym miejscu. Może to być apartament, hala lub siedziba firmy klienta. Wszystko zależy od rodzaju sesji. Dlatego tak ważne jest planowanie sesji oraz komunikacja z klientem jeszcze zanim rozpocznie się robienie zdjęć.

 

backstage. sesja w profesjonalnym studiu fotograficznym

Idziemy w plener...

Wszystkie pory roku posiadają swoje plusy: jesień mieni się kolorami liści drzew, w zimie – bije blask bieli, wiosna z kolei – piękna zieleń zaś lato charakteryzuje się pięknymi, złotymi łanami zbóż. Każdy znajdzie coś dla siebie, ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Również i w sesjach plenerowych  możesz korzystać ze stylizacji i rekwizytów, które dosłownie potrafią dodać zdjęciu magii i tajemniczości.


 

backstage sesja zdjeciowa w plenerze

Wybór sesji nie jest tak łatwy, jakby się wydawało. Poświęciłem temu zagadnieniu wpis na blogu, możesz o tym przeczytać we wpisie  Jaką sesję zdjęciową wybrać

Każda sesja jest wyjątkowa i inna: czy ta w plenerze czy też ta studyjna, w której staram się wychwycić idealne piękno w każdej modelce czy innej osobie, która przyjdzie wykonać sesję zdjęciową. Czy będzie to sesja ciążowa, rodzinna czy portret w plenerze– każda wymaga przygotowania i przemyślenia

Jeśli zainteresował Cię ten temat, będzie mi bardzo miło jak zostawisz ślad po sobie w komentarzu.