Sesja narzeczeńska – czym właściwie jest? Niby proste pytanie. Być może sami się kiedyś zastanawialiście nad taką pamiątką z narzeczeńskich czasów, ale nie byliście przekonani czy warto? Zdjęcia z sesji zakochanych to ogrom korzyści dla przyszłych par młodych.

Sesja narzeczeńska to świetna okazja aby pokazać Wasze uczucia, emocje. Ale nie tylko. Jeśli sesja narzeczeńska jest częścią pakietu lub wykonujecie ją z fotografem którego wybraliście na Wasz wielki dzień, to jest to doskonała okazja aby poznać siebie bliżej. Decydując się na sesję narzeczeńską zastanawiacie się jak przygotować się do sesji, w co się ubrać. Postaram się Wam odpowiedzieć na te najczęstsze pytania w tym artykule.

Zdjęcia narzeczeńskie warto wykonać w miejscu, które jest Wam bliskie. W miejscu, gdzie czujecie się swobodnie. Może to być las, park, kawiarnia lub mieszkanie. Możecie na miejsce sesji wybrać miejsce, które wiąże się z Waszymi wspomnieniami.

Fotografia narzeczeńska to przede wszystkim Wy, Wasze mocje, uczucia i bliskość. Sesja narzeczeńska organizowana jest kilka miesięcy przed datą ślubu. Niezaprzeczalnym atutem jest możliwość poznania fotografa, którego być może wybierzecie na swój ślub. Będziecie mogli poznać się bliżej, zobaczyć jak pracuje oraz ocenić jak czujecie się w jego towarzystwie. Dzięki temu nie będziecie się czuć skrępowani podczas późniejszej sesji ślubnej.

Zastanawialiście się kiedyś, jak można wykorzystać fotografie z sesji narzeczeńskiej?

Zdjęcia to przede wszystkim Wasza pamiątka, do której wracacie kiedy tylko chcecie. Ale równie dobrym pomysłem jest wykorzystanie zdjęć do dekoracji sali weselnej, stworzenia tablicy z najważniejszymi momentami z Waszego życia lub wykonania pamiątkowego albumu dla rodziców.

Wcześniej już wspomniałem o miejscach gdzie możecie wykonać takie zdjęcia. Zabierzcie ze sobą dobry nastrój oraz pozytywne emocje. Jeśli macie ulubione rekwizyty, z którymi łączą Was wspólne wspomnienia lub są dla was ważne – zabierzcie je ze sobą. Pamiętajcie o tym, aby czuć się swobodnie, to jest klucz do przepięknych miłosnych kadrów. Zazwyczaj sesja trwa około 2 godzin.

Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz dotyczącą ubioru. Zadbajcie, aby Wasze stylizacje pasowały do siebie, a także do miejsca w którym sesja będzie się odbywać. Raczej postawcie na jednolite, stonowane kolory ubrań. Rekwizyty zabrane przez Was powinny pasować do pory roku. Jeśli pogoda pokrzyżuje plany, zawsze można wykonać sesje w studio fotograficznym. Pamiętajcie także, że sesje narzeczeńskie to nie tylko wiosna i lato, ale również piękna polska jesień oraz zima.

Jaka jest najlepsza pora na zdjęcia?

To zdecydowanie wschód lub zachód słońca, a w zasadzie chwila przed i po nim. To „złota godzina”, która dodaje do Waszych zdjęć magiczny nastrój i ciepło.

Fotograf Gdańsk
Sesja narzeczeńska w Gdańsku

Zalety sesji narzeczeńskiej

  • Oswojenie z aparatem przed Waszym wielkim dniem
  • Zdjęcia z sesji możesz wykorzystać do personalizowanych zaproszeń ślubnych
  • Bardzo często fotograf realizujący sesję narzeczeńska będzie Waszym fotografem na ślubie. Takie rozwiązanie ma niezaprzeczalną zaletę. Możecie się poznać bliżej z fotografem oraz na spokojnie omówić Waszą sesję ślubną. Czasami wybierając fotografa na ślub otrzymacie zdjęcia narzeczeńskie w pakiecie ślubnym.
  • Niektóre pary młode decydują się na pokaz slajdów, w którym są przedstawione wszystkie Wasze najważniejsze momenty – od Waszego poznania do dnia ślubu. I wlaśnie tu znajdą swoje miejsce zdjęcia z sesji narzeczeńskiej.
fotgrafia narzeczeńska Gdańsk
Sesja narzeczeńska Gdańsk

Przygotowując sesję dla moich „zakochańców” długo zastanawiałem się nad miejscem sesji. Początkowo chcieliśmy ją wykonać w Gdańsku lub Gdyni, generalnie w Trójmieście. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Wyspę Sobieszewską.  Sobieszewo oferuje cudowne plaże i lasy, miejsce wydawało się być idealne.  Moją parą była Klaudia i Piotr.  Spotkaliśmy się przy wejściu na plażę i już razem poszliśmy w kierunku morza, poszukując fajnych scenerii.

 

Sesja narzeczeńska nad morzem

Czas nam szybko zleciał w bardzo miłej i luźnej atmosferze. W drodze powrotnej wykonaliśmy jeszcze kilka ujęć w pobliskim lesie.

Sesje dla par Trójmiasto
sesja narzeczeńska Gdańsk

Czy udało mi się przekonać Ciebie do sesji narzeczeńskiej? Mam nadzieję że tak. Jeśli masz ochotę – obserwuj mój profil na INSTAGRAMIE lub FACEBOOK-U

A może chcesz sesję dla siebie i Twojej drugiej połowy? Serdecznie zapraszam do KONTAKTU.

Jest tyle fajnych i ciekawych miejsc w Gdańsku, Starogardzie Gdańskim czy Pruszczu Gdańskim. Wykorzystajmy je razem. Miłość nie zna granic. Niech i Twoja sesja ich nie ma. Pozwól że będę Twoim fotografem, bo najważniejsze są emocje. Chcesz być częścią mojej fotograficznej, miłosnej przygody?