Sesja biznesowa Gdańsk

Sesja biznesowa , sesja wizerunkowa- czym się różnią?

Sesja biznesowa – Raczej bardziej formalne zdjęcia portretowe. Bardzo często wykonywana na białym tle. Zdjęcia biznesowe można wykorzystać do prezentacji, CV, Linkedin czy stopka w wiadomości email.

Sesja wizerunkowa – Bardziej swobodny rodzaj zdjęć. Zdjęcia ukazujące lub nawiązujące do wizerunku Twojej marki.

Sesje biznesowe są bardzo popularne w sektorze B2B. Fotografia biznesowa ma szerokie spektrum zastosowań, ale głównym jej celem jest prezentacja osoby w środowisku firmowym. Profesjonalne sesje wizerunkowe i biznesowe wykonuję od kilku lat. W większości przypadków są to portrety pracowników oraz kierownictwa.

Zobacz galerię Sesje studyjne

fotografia biznesowa gdansk

Zdjęcia biznesowe, a w szczególności sesje wizerunkowe są bardzo indywidualne. Pierwszym krokiem jest szczegółowy wywiad fotografa z klientem. Omawiane są ważne aspekty takie jak:

  • Ubiór pracowników
  • Makijaż
  • Przeznaczenie zdjęć

Sesje biznesowe w większości przypadków wykonywane są na terenie firmy.

Jak ubrać się na sesję biznesową?

Zależy tak naprawdę od polityki firmy. W przypadku firm, które wymagają firmowej odzieży sprawa jest dość prosta. Ale jeśli to Ty decydujesz o stroju, należy pamiętać o kilku zasadach, które ułatwiają pracę zarówno fotografowi jak i Tobie, jako osobie fotografowanej.

Zatem, co najlepiej się sprawdzi podczas zdjęć? Na pewno nie powinny to być krzykliwe ostre kolory. Najlepiej sprawdzają się jednokolorowe materiały w pastelowych kolorach. Marynarki, żakiety powinny być w odcieniach granatu, szarości, czerni. Nie należy przesadzać z biżuterią, bo na zdjęciach biznesowych to właśnie Ty masz być głównym tematem. Wszelkie duże zegarki, broszki tylko odciągną uwagę widza.

fotografia wizerunkowa i biznesowa
fotografia biznesowa,portret biznesowy w gdańsku

Makijaż w sesji biznesowej i wizerunkowej.

Dotyczy to zarówno pań jak i panów. Oczywiście, w przypadku panów będzie to zupełnie inny make-up, który głownie polega na zmatowieniu świecących partii twarzy. Podczas moich sesji zawsze pracuję z profesjonalną wizażystka, co uważam za najlepsze rozwiązanie. 

Sesja biznesowa do której podejdziesz na luzie, bez stresu będzie bardzo miłym doświadczeniem, a finalnie otrzymasz najwyższej jakości zdjęcia.