Typy sesji zdjęciowych-co wybrać?

Człowiek jest jednym z głównych tematów zdjęć od początku fotografii. Z czasem rodzaje zdjęć oraz plany zdjęciowe ewoluowały. Poniżej przedstawię Tobie podstawowy podział, jeżeli chodzi o miejsce wykonania sesji oraz rodzaju sesji. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale chcę pokazać zarys najczęściej wybieranych.

Zdjęcia w plenerze

Najczęściej wybierane. Jak sama nazwa wskazuje, zdjęcia mogą odbyć się na “łonie natury”. Miejsca, które są najczęściej wybierane to plaża, park, las, łąka, a także centra miast.

Sesje studyjne

Sesje wykonywane w studiu fotograficznym, czasami u klienta w domu lub wynajętym apartamencie. Do wykonania sesji używa się różnego rodzaju teł fotograficznych, od jednolitych kolorów po różne wzory lub grafiki oraz zestawów oświetlenia studyjnego.

Fotografia ludzi

Tu podział jest spory. Do tej kategorii można zaliczyć m.inn.: Sesje narzeczeńskie

 • Sesje rodzinne oraz dziecięce
 • Sesje wizerunkowe
 • Portret
 • Sesje Fashion

  Fotografia mody. Główny temat to strój modelki i dodatki. Modelka stanowi drugi plan.

  Akt

  To rodzaj fotografii artystycznej. Ma ona ukazać kobiece lub męskie ciało w niekonwencjonalny sposób, duże znaczenia ma tutaj gra światła i cienia.

  Sensual/buduar

  Zmysłowa sesja kobieca, podkreślająca jej piękno, kształt i delikatność. Ten typ sesji ma przedstawić kobietę seksowanie. Idealny prezent dla Ciebie i Twojego partnera.

  , , ,