Człowiek jest jednym z głównych tematów zdjęć od początku fotografii. Z czasem rodzaje zdjęć oraz plany zdjęciowe ewoluowały. Poniżej przedstawię Tobie podstawowy podział sesji z jakim możesz się spotkać. Postanowiłem o tym napisać, ponieważ zdarza się, że czasami klienci pytają o różnice . Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale chcę pokazać zarys najczęściej wybieranych sesji zdjęciowych.

Sesje plenerowe oraz zdjęcia w studiu fotograficznym pokrótce omówiłem w poprzednim artykule. Przejdźmy zatem dalej.

 

Podział sesji zdjęciowych

Typów sesji wbrew pozorom mamy całkiem sporo.

  • Sesja dziecięca
  • Sesja rodzinna
  • Sesja ciążowa, czasami nazywana sesją brzuszkową
  • Sesja portretowa

Ale to nie wszystko, poniżej przedstawiam listę innych sesji, które być może Cię zainteresują.

Fotografia mody – inaczej zwana sesją fashion. Celem zdjęć jest wyeksponowanie ubrania. To ono odgrywa kluczową rolę. Zdjęcia fashion wykonywane są zarówno w plenerze jak i studiu fotograficzny. Bardzo często w przygotowaniu takiej sesji pracuje caly zespół, w którego skład wchodzą wizażystki, stylistki, fryzjerki.

 

 

fashion zdjęcia

Sesje Kobiece ( buduarowe,sensualne) – Kto pomyślał, że tego typu sesje są zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych modelek jest w błędzie. Sesja buduarowa to sesja skierowana do każdej kobiety. Jej istotą jest pokazanie kobiecego piękna w sposób zmysłowy. Zdjęcia są wykonywane bardzo często w zmysłowej bieliźnie. Idealnym miejscem na wykonanie sesji buduarowej są apartamenty lub ekskluzywne pokoje hotelowe. Sesja kobieca jest sesją bardzo prywatną, dlatego poprzedza ją dokładny wywiad z modelką, dzięki któremu omawia się przebieg całej sesji, ustala się szczegóły. Bardzo ważny jest komfort modelki. Często sesje buduarowe są prezentem Pań dla ich partnerów.

buduar photography

Akt/Nagość zakryta – To rodzaj fotografii artystycznej. Ma ona ukazać kobiece lub męskie ciało w niekonwencjonalny sposób. W głównej mierze sesja polega na umiejętną grą światła i cienia. Wymaga dużej wiedzy od fotografa, ale pozwala osiągnąć niesamowite efekty.

Sesja glamour – Co to jest sesja glamour? ToZmysłowa sesja kobieca, podkreślająca jej piękno, kształt i delikatność. Ten typ sesji ma przedstawić kobietę seksowanie. Idealny prezent dla Twojego partnera.

 Lookbook – pod tą nazwą kryje się sesja zdjęciowa do katalogów i reklam. Zdjęcia przedstawiają modelkę w różnych stylizacjach. Tematycznie zbliżona do sesji fashion.

Sesja biznesowa – zazwyczaj jest to portret biznesowy, przedstawiający modela lub modelkę podczas pracy lub miejscu związanym z pracą. Może to być biuro, siedziba firmy lub plener w najbliższym otoczeniu nawiązujący do działalności firmy. Portret biznesowy stanowi wizytówkę firmy. Są one wykonywany kluczowym pracownikom firmy i są wykorzystywane do promocji.

sesja biznesowa

Sesje komercyjne – Mogą to być zdjęcia z wcześniej opisanych zakresów lub połączenia ich ze sobą. Nie zawsze te zdjęcia znajdą się w portfolio fotografa, ale najczęściej je zobaczysz w czasopismach i reklamach.

Skupiłem się opisaniu sesji, które są najczęściej wybierane przez klientów. Chciałbym również zwrócić Twoją uwagę, że nie są to sesje zarezerwowane tylko dla profesjonalnych modelek. Na profesjonalną sesję zdjęciową może zdecydować się każda kobieta, nie jest tu potrzebne doświadczenie w pozowaniu. Profesjonalny fotograf pomoże Ci w dobraniu najlepszej stylizacji, doradzi. Pokaż swoje piękno, bo jesteś tego warta. Uwierz w siłę swojej kobiecości.

Wierze, że jeśli miałaś jakieś wątpliwości, to ten wpis je rozwiał. Ale gdyby było inaczej, wyślij do mnie wiadomość, a pomogę Ci w zrealizowaniu Twoich marzeń. Zajrzyj do mojego portfolio  i czekam na Ciebie studio. Obudź w sobie kobiecość. Twoje piękno jest warte utrwalenia, nie odwlekaj tego – spełnij swoje marzenia.