Sesja brzuszkowa - pierwsze kroki

Okres oczekiwania na dziecko jest wyjątkowy i pełen emocji. Dlatego przyszłe mamy coraz częściej decydują się ciążowe sesje zdjęciowe. Czasami z pomysłem sesji przychodzą pytania jak się przygotować do sesji brzuszkowej, gdzie taką sesję zdjęciową wykonać. W tym wpisie znajdziesz kilka istotnych informacji jak się przygotować do zdjęć brzuszkowych oraz na czym polegają zdjęcia ciążowe. Zajrzyj do galerii, zobacz jak może wyglądać Twoja sesja ciążowa

Gdzie wykonać sesję ciążową

Sesje rodzinne i ciążowe uwielbiam wykonywać w naturalnym otoczeniu. Moim priorytetem jest Wasz komfort, dlatego miejsce musi być wspólnym wyborem. W ciepłych miesiącach można się pokusić o sesje zdjęciowe w plenerze. Idealnym wyborem są miejsca, które kojarzą się z relaksem. Może to być łąka, polana, park, plaża czy własny ogród. Możliwości jest bardzo wiele, jednak jest jeden bardzo istotny szczegół, który łączy wszystkie te miejsca – nieproszeni goście. Mogą oni zepsuć całą sesję, dlatego zanim pójdziecie w plener upewnijcie się w jakich godzinach najłatwiej uniknąć tłumów.

Innym miejscem jest Wasz dom, mieszkanie lub sypialnia. Zapewne część z Was ma obawy o ilość dostępnego miejsca w mieszkaniu. Bardzo często od klientów słyszę tego typu obawy. Nic bardziej mylnego. Wykonywałem zdjęcia brzuszkowe w dużych apartamentach, ale także w małych kawalerkach. I wiecie co, sesje wyszły rewelacyjnie. Także każde miejsce jest dobre.

Studio fotograficzne – to kolejne miejsce, które idealnie nada do sesji brzuszkowych. Możemy wykonać sesje z partnerem, z dziećmi, nic nas nie ogranicza. Sesja studyjna daje poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

Sesja Brzuszkowa blog
fotografia ciążowa Tczew

Porządek w tle

Na zdjęciu to przyszli rodzice są najważniejsi, w szczególności przyszła mama z maleństwem, które nosi pod sercem, dlatego to na Was będzie skupiona cała uwaga. Nie zmienia to faktu, że „bohaterowie drugiego planu” potrafią zepsuć nawet najlepszy kadr. Nie zawsze tu chodzi o inne osoby, tymi bohaterami mogą być tak zwane „rozpraszacze” typu kwiatek na oknie, pozostawione rzeczy itp. Większość z nich uda się usunąć podczas post produkcji, ale lubię jak kadr jest przemyślany i poprawny od samego początku.

Ta sama uwaga dotyczy sesji plenerowych. Oczywiście drugi plan będzie rozmyty, pomoże w tym profesjonalny sprzęt którego używam na każdej sesji. Jako fotograf zawsze zwracam uwagę na takie „rozpraszacze” i na bieżąco będę ich unikał.

Jaka pora dnia jest najlepsza na zdjęcia ciążowe?

To bardzo istotny szczegół ciążowej sesji zdjęciowej, zresztą nie tylko, bo te same reguły będą wspólne dla każdej sesji rodzinnej czy zdjęć portretowych. Ma to szczególne znaczenie w miesiącach letnich, kiedy to wykonanie zdjęć w pełnym słońcu jest wręcz niemożliwe. Dwie najlepsze pory to tzw. „złota godzina”. Występuje ona wcześnie rano, tuż po wschodzie słońca lub wieczorem – chwilę przed zachodem słońca. Którą z tych pór wybierzesz, jest zależne kiedy czujesz się bardziej komfortowo. Jest to bardzo krótki okres czasu, więc sesja musi być dobrze zaplanowana. W tym moja głowa, zawsze Wam przedstawiam plan sesji i wspólnie go omawiamy.

Powyższy akapit dotyczy głównie sesji plenerowych, ale częściowo będzie się tyczyć także zdjęć w Waszym domu. Generalnie podczas sesji w domu jest łatwiej zapanować nad światłem.

arfoto.pl blog

W co mam się ubrać na sesję ciążową?

Twój strój powinien współgrać ze strojem partnera. Bardzo fajnie sprawdzają się suknie, które podkreślą Twój brzuszek. Jeśli nie masz odpowiedniej sukni, możesz skorzystać z kolekcji sukni ciążowych, które udostępniam do sesji. Zwróć na to uwagę. I jeszcze jeden bardzo ważny szczegół. Przy zdjęciach ciążowych bardzo dobrze wyglądają bose stopy, więc proszę – nie zakładaj skarpet 😊

Kiedy najlepiej wykonać zdjęcia?

To zależy od kilku indywidualnych czynników. Jednak zakłada się, że najlepszym momentem jest okres około 7-8 miesiąc. Wtedy brzuszek jest pięknie widoczny i Twoje samopoczucie jest dobre. Ciąża to wspaniały okres w życiu przyszłych rodziców. Dlatego warto zachować te chwile na pięknych zdjęciach.

 

Przedstawiłem tylko najważniejsze punkty dotyczące przygotowań do zdjęć w ciąży. Jeśli jednak, masz jakieś pytania, to pozostaję do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw pytanie w komentarzu. Obiecuje, że żadne nie pozostanie bez odpowiedzi.